Rusza nowy projekt „TWELVE”

„TWELVE” – Zostań jednym z dwunastu i wyrusz w poszukiwaniu swego powołania. Kryzys dojrzewania do ważnych decyzji i odkrywania swojego powołania jest owocem głębszego kryzysu, który dotknął współczesnego człowieka, a szczególnie mężczyzn.

Celem projektu „Twelve” (Dwanaście) jest nie tylko troska o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne czy do małżeństwa, ale też wychowanie młodych ludzi, ludzi „z charakterem”, którzy nie lękają się podjąć przygody z duchowością. Zmanierowany czy pogrążony w depresji młodzieniec nie jest dobrym kandydatem do seminarium ani do małżeństwa. On woli wygodne i przyjemne życie, w którym jak „młody zając kica” od rozrywki do rozrywki, od przyjemności do przyjemności, coraz bardziej tracąc apetyt na prawdziwie duchowe wyzwania. Takich nihilistycznych narcyzów pełen jest współczesny świat. Z drugiej strony widzimy wielkie odrodzenie życia „w drodze”. Jak apostołowie idący w świat ze światłem Ewangelii, jak XIII-wieczni zakonnicy, niosący Dobrą Nowinę Europie, jak współcześni misjonarze, śpieszący na krańce świata. Młodzi mężczyźni, żyjący w XXI wieku, pragną podążyć śladem swoich starszych braci. Dlatego rosnąca popularność życia, w którym należy podjąć trudne wyzwania: pielgrzymowanie w samotnym camino, skauting katolicki, Ekstremalne Drogi Krzyżowe, wędrowni katechiści Drogi Neokatechumenalnej, „Przymierze Wojowników”, „Towarzystwo Ciemnych Typów” (bł. P. J. Frassati), rozmaite zmagania ze słabościami swego ducha i ciała (wspomnijmy casus naszego Roberta Karasia, tegorocznego rekordzisty świata w potrójnym Iron Manie: 11 km pływania, 540 km jazdy na rowerze i 126 km biegu). Młodzi ludzie nie chcą łatwej i wygodnej wegetacji, ale pragną poznać drogę do prawdziwego życia. „Twelve” dedykowany jest młodym mężczyznom w wieku 18-35 lat, którzy zdecydują się na przejście rocznego programu życia duchowego „w drodze”. Grupa obejmuje dwanaście osób oraz cztery spotkania w różnych miejscach Polski.

Program będzie realizowany w ramach 4 „weekendów”. Miejsca wędrówki to: różne części Polski (Bieszczady, Jura Krakowsko-częstochowska, Trasa z Krościenka do Krynicy Zdrój i wreszcie Rabka i jej rejony). Samotne wędrowanie staje się kuźnią charakteru, a lektura duchowa i wieczorne spotkania formacyjne uczą życia we wspólnocie. Obecność kapłana pozwala na sprawowanie sakramentu Eucharystii i Pokuty. W tym wszystkim będzie też plan modlitwy, która towarzyszy w wędrowaniu. Każdy z uczestników będzie również poproszony o prowadzenie notatników podróżnych, zapiski w przyszłości pomogą uczestnikom w ponowieniu swoistych „rekolekcji w drodze”. Jaki jest cel projektu? Cóż… będzie, co Bóg da

 

TERMINY:

Ks. Stefan Radziszewski

05-07 lipca 2019 r. – Bieszczady

4-6 pazdziernika 2019 r. – Jura krakowsko – częstochowska

07-09 lutego 2020 r. – Rabka

29-30 maja 2020 r. Rajd Krościenko – Krynica

 

Ks. Marcin Boryń

11-14 lipca 2019 r. – Bieszczady 5-7 września 2019 r. – Jura krakowsko – częstochowska

28 stycznia – 01 lutego 2020r. – Rabka 1-3 maja 2020 r. Rajd Krościenko – Krynica

 

KONTAKT:

Ks. Marcin Boryń – [email protected]

Ks. Stefan Radziszewski – [email protected]